بهترین کانسیلر مناسب پوست شما

چگونه بهترین کانسیلر مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟

بسیاری از خانم‌ها روزانه از انواع مختلف لوازم آرایشی برای زیبایی بیشتر صورت خود استفاده می‌کنند. کرم ‌پودر، ریمل، رژ لب، سایه، خط چشم و … از جمله این لوازم آرایشی به شمار می‌روند. در این میان کانسیلر یکی از لوازمی است که برای زیرسازی و همچنین از بین بردن نقاط تیره پوست استفاده می‌شود. اما آیا شما به عنوان یک خانم می‌دانید که برای انتخاب بهترین کانسیلر مناسب پوست صورتتان به جه نکاتی باید توجه کنید؟ اگر جوابتان به این سوال منفی است، نگران نباشید. در ادامه این مقاله قصد داریم ضمن ارائه اطلاعات کاربردی در خصوص استفاده از کانسیلر، بهترین کانسیلرهای موجود در بازار را به شما معرفی نماییم. پس تا انتها همراه ما باشید.

کانسیلر چیست و چگونه استفاده می‌شود؟

کانسیلر نوعی کرم‌ پودر به صورت فشرده است که عموما در زیر پنکیک یا کرم‌ پودر و یا بعد از کانتورینگ استفاده می‌شود. انواع مختلف کانسیلر به صورت جامد، نیمه جامد، مایع و پودری در بازار موجود است که هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارند. بهترین کانسیلر برای پوست شما کانسیلری است که یک درجه روشن‌تر از رنگ کرم‌ پودرتان باشد. هدف اصلی در استفاده از کانسیلر پوشاندن تیرگی‌های زیر چشم است؛ اما علاوه بر آن می‌توان کانسیلر را جهت پوشاندن جای جوش یا زخم و تیرگی‌های مختلف پوست نیز بکار برد. قبل از سایه زدن نیز می‌توانید به کمک کانسیلر بر روی پلک خود زیرسازی مناسب انجام دهید. از کانسیلر برای کانتور صورت نیز می‌توان کمک گرفت. به این صورت که کانسیلر رنگ روشن را برای زیر چشم و روی بینی بکار ببرید و از رنگ تیره برای بالای پیشانی، زیر خط گونه و… استفاده نمایید.

کانسیلر چیست؟

انواع کانسیلر

همانطور که گفته شد، انواع مختلف کانسیلر هم بر اساس نوع و هم بر اساس رنگ در بازار موجود است. برای خرید بهترین کانسیلر ابتدا لازم است با ویژگی‎‌های هر یک از این دسته‌بندی‌ها آشنا شوید تا بتوانید بهترین کانسیلر مناسب پوست خود را انتخاب کنید. در ادامه ابتدا کانسیلرها را بر اساس رنگ و سپس بر اساس فرم آن‌ها مورد بررسی قرار می‌دهیم.

انواع کانسیلر بر اساس رنگ

راهنمای رنگ کانسیلر
راهنمای رنگ کانسیلر

کانسیلر زرد 

کانسیلرهایی که دارای تناژ زرد رنگ هستند، عموما برای هر نوع پوستی مناسب‌اند. کانسیلرهای زرد رنگ بهترین کانسیلر برای محو کردن تیرگی پوست علی‌الخصوص تیرگی‌های اطراف چشم به حساب می‌آیند.

این کانسیلرها همچنین برای پوشاندن رگه‌های آبی پوست و یک دست کردن رنگ پوست صورت مناسب هستند. البته رنگ زرد برای پوست‌های بیش از حد روشن بهترین کانسیلر محسوب نمی‌شود. اگر دارای چنین رنگ پوستی هستید، بهتر است از کانسیلرهای صدفی استفاده نمایید.

کانسیلر نارنجی

کانسیلر نارنجی رنگ بهترین کانسیلر برای افراد سبزه به حساب می‌آید. اگر شما هم پوست سبزه‌ای دارید، می‌توانید این کانسیلر را برای از بین بردن جای جوش، زخم و لک‌های پوستتان استفاده کنید. علاوه بر این رنگ نارنجی بهترین گزینه برای محو کردن کبودی زیر چشم محسوب می‌شود. چرا که رنگ متضاد با بنفش است و بر خلاف دیگر رنگ‌ها، باعث جلوه بیشتر کبودیتان نخواهد شد. بعد از استفاده از کانسیلر نارنجی می‌توانید از یک کانسیلر روشن با پوشش مناسب استفاده کرده و آن را محو کنید.

کانسیلر سبز

از آنجایی که رنگ سبز مکمل رنگ قرمز است، کانسیلر سبز رنگ بهترین کانسیلر برای پوشاندن لکه‌های قرمز پوست و همچنین جای جوش به حساب می‌آید. بهتر است این کانسیلر را به کمک براش تنها بر روی جوش یا لکه مورد نظر بزنید و از پخش کردن آن بر روی سایر نقاط پوست خودداری کنید.

کانسیلر بنفش

کانسیلر رنگ بنفش بهترین کانسیلر برای افرادی است که پوست مایل به زرد دارند. به کمک این کانسیلر می‌توان لکه‌های کبودی روی صورت را به طور کامل محو کرد. کانسیلر بنفش همچنین می‌تواند برای پوشاندن حالت تورم صورت نیز مورد استفاده قرار گیرد.

انواع کانسیلر بر اساس فرم

کانسیلر کرمی

کانسیلرهای کرمی کانسیلرهایی فشرده شده به صورت کرم هستند که برای پوشاندن لکه‌های صورت عملکرد مناسبی دارند. این نوع کانسیلرها بهترین کانسیلر برای استفاده روزانه به حساب می‌آیند. چرا که به راحتی با انگشت بر روی پوست پخش شده و ماندگاری بالایی دارند. کانسیلرهای کرمی بر روی صورت خشک و پوسته پوسته نمی‌شوند و به پوست حالت چروکیده نمی‌دهند. 

کانسیلر کرمی

کانسیلرهای مایع

کانسیلرهای مایع بافتی مشابه کرم پودرهای مایع دارند و برای ایجاد پوشش بر روی پوست استفاده می‌شوند. اما زمان نسبتا زیادی برای ایجاد این پوشش نیاز دارند. بهتر است این نوع کانسیلر را با کرم پودر ترکیب کرده و به کمک یک براش یا اسفنج به صورت خود بزنید.

کانسیلرهای مایع ماندگاری نسبتا بالایی دارند و بهترین کانسیلر برای پوست چرب هستند. این کانسیلرها به دلیل انعکاس نور سبب می‌شوند که لکه‌های صورت کمتر دیده شوند. بهترین کانسیلر مایع مدل ماژیکی و ابردار آن است که ابر در نوک ماژیک تعبیه شده باشد. توجه داشته باشید که برخی مدل‌های ارزان کانسیلر مایع ممکن است در طول روز بر روی صورت پوسته پوسته شوند. پس بهتر است به سراغ برندهای معتبر بروید تا بتوانید بهترین کانسیلر مایع را انتخاب کنید.

کانسیلر مایع

کانسیلرهای پودری

نوع دیگری از انواع کانسیلرها، کانسیلرهای پودری هستند. میزان پوشش کانسیلرهای پودری بر روی صورت تقریبا متوسط است؛ اما برای پوشش بیشتر می‌توان آن‌ها را به همراه نوع دیگری از کانسیلر یا کرم پودر استفاده کرد.

کانسیلر پودری

کانسیلرهای استیکی

کانسیلرهای استیکی کانسیلرهای کرم مانندی هستند که طراحی مشابه با رژ لب دارند. کار کردن با این نوع کانسیلرها ساده است؛ اما هرگز نباید آن‌ها را به طور مستقیم به پوست صورت بزنید. بلکه بهتر است همیشه از یک براش یا اسفنج و یا حداقل از انگشت برای این کار کمک بگیرید. کانسیلرهای استیکی بهترین کانسیلر برای استفاده در سفر و یا قرار گرفتن در کیف‌های کوچک و دستی هستند. توجه داشته باشید که برخی مدل‌های ارزان قیمت این نوع کانسیلر ماندگاری پایینی داشته و لازم است در طول روز چندین بار تمدید شوند. بنابراین برای انتخاب بهترین کانسیلر استیکی بهتر است به سراغ برندهای معتبر بروید.

کانسیلر استیکی چیست؟

کانسیلرهای مدادی

کانسیلرهای مدادی تقریبا مشابه کانسیلرهای استیکی هستند؛ اما کمی چسبناک‌تر بوده و ماندگاری بالاتری نسبت به کانسیلرهای استیکی دارند. این کانسیلرها شبیه به خط چشم‌های مدادی‌اند و پوشش متوسطی را بر روی پوست ایجاد می‌کنند.

کانسیلرهای مدادی در هوای گرم هم حالت جامد خود را به خوبی حفظ می‌کنند. به همین دلیل شاید بتوان گفت که بهترین کانسیلر برای استفاده در فصل تابستان هستند. کانسیلرهای مدادی را به آسانی می‌توانید در سفرهای خود نیز استفاده نمایید.

کانسیلر مدادی

نکات استفاده از کانسیلر

  • قبل از استفاده از کانسیلر و یا هر نوع وسیله آرایشی ابتدا به وسیله کرم آبرسان و یا پرایمر زیرسازی انجام دهید و صورت خود را برای آرایش آماده کنید.
  • برای پوشاندن تیرگی‌های زیر چشم به اندازه دو مثلث زیر چشمتان کانسیلر زده و آن را به کمک یک اسفنج به خوبی محو نمایید. برای پوشاندن قرمزی دور بینی نیز می‌توانید از کانسیلر کمک بگیرید.
  • برای ماندگاری بیشتر کانسیلر می‌توانید بر روی قسمت‌هایی از صورت که از کانسیلر استفاده کرده‌اید، به کمک یک اسفنج مقداری پودر تثبیت کننده بزنید.
نحوه استفاده از کانسیلر
  • بهتر است برای استفاده از کانسیلر از براش مخصوص کمک بگیرید. براش مخصوص کانسیلر نوعی قلم موی باریک ، محکم و کمی مخروطی شکل است و به خوبی می‌تواند در یک دست کردن کانسیلر بر روی پوست یاریگر شما باشد.
  • حتی اگر از بهترین کانسیلر نیز استفاده کنید، ممکن است باعث چروک شدن پوست اطراف چشمتان شود. برخی کانسیلرهای غلیظ و چرب کوچک‌ترین چروک‌های اطراف چشم را نیز بزرگتر از حد معمول خود نشان می‌دهند. برای جلوگیری از این امر می‌توانید از یک پرایمر مخصوص زیر چشم استفاده نمایید که کارکردی مشابه پرایمر مخصوص صورت دارد.

بهترین کانسیلر

تا به اینجا با انواع مختلف کانسیلر و نکات استفاده از آن آشنا شدیم. اما با دانستن این نکات نیز انتخاب بهترین کانسیلر هنوز هم می‌تواند امری دشوار باشد. چرا که امروزه برندهای مختلف انواع گوناگونی از کانسیلرها را روانه بازار کرده‌اند که هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا با معرفی بهترین کانسیلرهای موجود در بازار شما را در انتخاب بهترین کانسیلر مناسب پوستتان یاری نماییم.

کانسیلر بورژوآ مدل Healthy Mix شماره 53

کانسیلر بورژوآ مدل Healthy Mix شماره 53

کانسیلر Healthy Mix محصول شرکت بورژوآ بوده و با پوشانندگی متوسط یکی از بهترین کانسیلرها برای استفاده روزانه به محسوب می‌شود. این کانسیلر دارای رنگ کاملا طبیعی و فرمولاسیون بسیار سبک بوده و می‌تواند تیرگی‌های دور چشم را به خوبی بپوشاند.

مشخصات :

شماره رنگ53
بر اساس رنگ پوستگندمی
بر اساس نوع پوستمعمولی
حجم7.8 میلی‌لیتر
کشور مبدافرانسه

کانسیلر شون سری Appealing شماره A02

کانسیلر شون سری Appealing شماره A02

کانسیلر شون سری Appealing شماره A02 محصولی با پوشش مناسب است و ماندگاری بالایی بر روی صورت دارد. این محصول حاوی روغن بادام بوده و دارای بافتی بسیار نرم و سبک می‌باشد.

خاصیت ضد چروک و قابیلیت استفاده برای انواع پوست از دیگر ویژگی‌های کانسیلر شون می‌باشد. این کانسیلر را شاید بتوان بهترین کانسیلر دور چشم ایرانی نامید.

برای آشنایی با برند های آرایشی و بهداشتی ایرانی به مقاله بهترین برند های آرایشی و بهداشتی ایرانی کدام‌اند؟ مراجعه کنید.

مشخصات :

شماره رنگA02
بر اساس رنگ پوستروشن , متوسط , گندمی , تیره , برنزه
بر اساس نوع پوستانواع پوست
حجم2.5
کشور مبداایران

کانسیلر کالیستا مدل Cover Up شماره C11

کانسیلر کالیستا مدل Cover Up شماره C11

کانسیلر Cover Up محصول شرکت کالیستا و دارای بافتی سبک بوده و پوشش‌دهی متوسطی برای روی پوست دارد. این محصول برای اطراف چشم قابل استفاده است و تیرگی و هاله دور چشم را تا انداره قابل قبولی محو می‌کند. کانسیلر کالیستا یکی از بهترین کانسیلرها برای مصرف روزانه محسوب می‌شود و قیمت مناسب آن عده زیادی را به سمت خرید این محصول سوق می‌دهد. البته همانطور که گفته شد، از این کانسیلر نباید انتظار پوشش فوق‌العاده بالا داشته باشید.

مشخصات :

شماره رنگ11
بر اساس رنگ پوستروشن 
بر اساس نوع پوستانواع پوست
حجم6
کشور مبداایران

کانسیلر میبلین شماره 120

کانسیلر میبلین شماره 120

کانسیلر میبیلین با دارا بودن خاصیت ضد پیری خطوط، چین و چروک، پف‌ها و تیرگی‌های دور چشم را به خوبی پوشانده و پوست شما را نرم و لطیف می‌کند. این محصول به دلیل پوشانندگی‌ بالا یکی از بهترین‌ کانسیلرهای موجود در بازار است که پوستی صاف و شفاف را برایتان به ارمغان می‌آورد. پد آنتی باکتریال همراه این کانسیلر سهولت استفاده از آن را افرایش داده و سبب می‌شود کوچکترین حفره‌های پوست صورت نیز به خوبی پوشش داده شوند. کانسیلر میبلین ضد حساسبت و دارای خاصیت لیفتینگ بوده و برای انواع پوست خشک، معمولی و چرب مناسب است. این محصول را می‌توانید برای تمام نقاط صورت خود استفاده کنید.

مشخصات :

شماره رنگ120
بر اساس رنگ پوستمتوسط , گندمی 
بر اساس نوع پوستانواع پوست
حجم6
کشور مبداآمریکا

کانسیلر مای سری Black Diamond مدل Gentle Touch شماره 10

کانسیلر مای سری Black Diamond مدل Gentle Touch شماره 10

این مدل از کانسیلر مای بافتی سبک دارد و برای پوست‌های روشن مناسب است. این کانسیلر پوشش‌ متوسطی داشته و برای اطراف چشم قابل استفاده می‌باشد. برای جلوگیری از ایجاد چروک در اطراف چشم می‌توانید بعد از استفاده از این کانسیلر آن را به کمک پنکک یا پودر فیکس تثبیت کنید. به طور کلی کانسیلر مای مدل Gentle Touch می‌تواند در فهرست بهتربن کانسیلرها برای مصرف روزانه قرار گیرد.

مشخصات :

شماره رنگ10
بر اساس رنگ پوستروشن 
بر اساس نوع پوستانواع پوست
حجم9
کشور مبداایران

کانسیلر کانتور گلدن رز مدل B1151 شماره 01 پالت چند رنگ

کانسیلر کانتور گلدن رز مدل B1151 شماره 01 پالت چند رنگ

پالت کانسیلر گلدن رز حاوی شش رنگ مختلف است که می‌توانید هر یک را برای قسمت خاصی از صورت خود استفاده نمایید. همین ویژگی آن را به یکی از بهترین کانسیلرهای موجود در بازار تبدیل می‌کند. این پالت بافتی کرمی دارد و با پوشش مناسب تیرگی و لک‌های اطراف چشم را به خوبی محو می‌نماید. کانسیلر گلدن رز از پوست شما در مقابل آفتاب نیز محافظت می‌کند.

مشخصات :

شماره رنگ01
بر اساس رنگ پوستروشن , متوسط , گندمی , تیره , برنزه
بر اساس نوع پوستانواع پوست
حجم50
کشور مبداترکیه

کانسیلر پریم مدل Trio Active شماره 101 حجم 15 میلی لیتر

کانسیلر پریم مدل Trio Active شماره 101 حجم 15 میلی لیتر

کانسیلر پریم مدل  Trio Active تیرگی‌ها، لک‌ها و چین و چروک دور چشم را می‌پوشاند و در صورت استفاده مداوم باعث کاهش این چین و چروک‌ها نیز خواهد شد. این محصول حاوی ویتامین E و آنتی اکسیدان بوده و با دارا بودن SPF 25 درصد، از پوست شما در مقابل اشعه‌های مضر آفتاب محافظت می‌کند. کانسیلر پریم بهترین کانسیلر برای افرادی است که به دنبال ترکیبات طبیعی هستند. چرا که عصاره بسیاری از گیاهان نظیر جوانه‌ گندم، عصاره‌ مخمر، عصاره‌ گل محمدی، چای سبز و روغن ماکادمیا در آن وجود دارد. علاوه بر این دارای خاصیت ضد التهاب آبرسانی و نرم‌کنندگی بوده و از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند.

مشخصات :

شماره رنگ101
بر اساس رنگ پوستروشن 
بر اساس نوع پوستانواع پوست
حجم15
کشور مبدا

کانسیلر نوت سری Full Coverage Liquid شماره 01

کانسیلر نوت سری Full Coverage Liquid شماره 01

اگر در کنار رفع تیرگی‌های صورت، به دنبال تقویت پوستتان نیز هستید، کانسیلر نوت بهترین کانسیلر برای شماست. کانسیلر نوت سری Full Coverage Liquid حاوی روغن آرگان، ویتامین Eو پروتئین سویا بوده و از بافت اطراف چشمتان محافظت می‌‌‌شود. این کانسیلر تیرگی‌ها و لکه‌های اطراف چشم را پوشش داده و چین و چروک زیر چشم را کاهش می‌‌دهد.

این کانسیلر از پوست شما در مقابل اشعه‌های UV خورشید ، استرس، سیگار و آلودگی محافظت نموده و با خاصیت مرطوب‌کنندگی به حفظ شادابی پوست شما کمک می‌کند. ثبات رنگ پوست دور چشم، سفت شدن پوست و کمک به بازسازی سلول‌های پوست نیز از دیگر ویژگی‌های این محصول به حساب می‌آید.

مشخصات :

شماره رنگ01
بر اساس رنگ پوستمتوسط 
بر اساس نوع پوستانواع پوست
حجم2.3
کشور مبداترکیه

کانسیلر لورآل مدل True Match شماره 3R-C

کانسیلر لورآل مدل True Match شماره 3R-C

کانسیلر لورآل مدل True Match شماره 3R-C با دارا بودن تناژ بژ صورتی یکی از بهترین کانسیلرها برای مصرف روزانه محسوب می‌شود. این کانسیلر دارای پوشش‌دهی متوسطی است و بافتی نرم و سبک بر روی صورت دارد. کانسیلر اورآل همچنین دارای خاصیت مرطوب‌کنندگی بوده و باعث ایجاد چروک در اطراف چشم نخواهد شد.

مشخصات :

شماره رنگ3R-C
بر اساس رنگ پوستروشن 
بر اساس نوع پوستانواع پوست
حجم6.8
کشور مبدافرانسه

کانسیلر ایزادورا سری Light Touch شماره 80

کانسیلر ایزادورا سری Light Touch شماره 80

کانسیلر ایزادورا سری Light Touch با پوشش‌دهی بالا محوکننده کبودی و تیرگی دور چشم می‌باشد. 

این کانسیلر تمامی خطوط و چین و چروک‌های پوست را به طور کامل پوشش داده و به دلیل تایید متخصصان یکی از بهترین کانسیلرهای موجود در بازار محسوب می‌شود. این محصول حاوی عصاره چای سفید و فیلتر اشعه UV بوده و به دلیل وجود اپلیکاتور برس‌دار کاربرد بسیار آسانی دارد. 

مشخصات :

شماره رنگ80
بر اساس رنگ پوستروشن 
بر اساس نوع پوستانواع پوست
حجم
کشور مبداسوئد

کانسیلر استیکی ریمل لاندن سری Hide The Blemish شماره 04

کانسیلر استیکی ریمل لاندن سری Hide The Blemish شماره 04

کانسیلر استیکی ریمل لاندن لک‌ها و نواحی تیره صورت را به خوبی پوشش داده و برای انواع پوست قابل استفاده است. این کانسیلر پوشش‌دهی مناسبی داشته و به کمک اسفنج به خوبی بر روی صورت پخش می‌شود. اگر پوست روشن یا متوسطی دارید، می‌توانید از شماره 04 این کانسیلر استفاده کنید.

مشخصات :

شماره رنگ04
بر اساس رنگ پوستروشن ، متوسط 
بر اساس نوع پوستانواع پوست
حجم
کشور مبدا

کانسیلر ماوالا مدل Medium شماره 02

کانسیلر ماوالا مدل Medium شماره 02

کانسیلر ماوالا با یکنواخت کردن رنگ پوست تیرگی و کبودی زیر چشم را می‌پوشاند و به علت برخورداری از  مواد معدنی از پف چشم جلوگیری می‌کند. عصاره بابونه موجود در این محصول پوست زیر چشم را تسکین داده و عصاره گل ختمی آن محصول خاصیت تنگ‌کنندگی عروق دارد. این کانسیلر در مقابل رطوبت مقاوم است و منافذ باز پوست را کوچکتر می‌کند. در مقابل آفتاب از پوست شما محافظت کرده و یکی از بهترین کانسیلرها برای انواع پوست می باشد.

مشخصات :

شماره رنگ02
بر اساس رنگ پوستمتوسط 
بر اساس نوع پوستانواع پوست
حجم9
کشور مبداسوئیس

کانسیلر این لی شماره b4

کانسیلر این لی شماره b4

کانسیلر دورچشم این لی حاوی ترکیبات آبرسان جهت تامین رطوبت پوست حساس دور چشم می‌باشد. به همین علت استفاده از آن سبب جلوگیری از خشکی و چروک دور چشم می‌گردد. ترکیبات موجود در این کانسیلر از طریق بهبود جریان خون مویرگی به کاهش تیرگی و پف اطراف چشم کمک می‌کند. 

این محصول با دارا بودن SPF20 از پوست دور چشم شما در مقابل اشعه های UVA و UVB آفتاب محافظت می‌کند. بعد از استفاده از این کانسیلر بر روی صورت خود احساس چربی و سنگینی نخواهید داشت.

مشخصات :

شماره رنگ
بر اساس رنگ پوستروشن 
بر اساس نوع پوستانواع پوست
حجم2
کشور مبداایران

 سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم هر آنچه را که برای انتخاب بهترین کانسیلر مناسب پوست لازم دارید، بیان کنیم. در پایان لازم است توجه کنید که برای خرید بهترین کانسیلر و همچنین سایر لوازم آرایشی بهتر است به سراغ فروشگاه‌ها و وبسایت‌های معتبر بروید تا در کنار انتخاب محصول مناسب، به سلامت پوست خود نیز کمک کرده باشید.