بهترین پاوربانک مناسب گوشی

در این مطلب خواهید خواند

اگر 7 ، 8 سالی به عقب بازگردیم، کمتر کسی را می‌یابیم که برای شارژ تلفن همراه خود از پاوربانک استفاده کند. امروزه اما پاوربانک برای بسیاری از افراد به یکی از ضروری‌ترین وسایل زندگی روزمره تبدیل شده‌ است. با همراه داشتن یک پاوربانک در هیچ شرایطی دغدغه تمام شدن شارژ موبایلتان را نخواهید داشت. با این وجود تنوع بالای آن در بازار ممکن است این سوال را در ذهن شما ایجاد کرده باشد : بهترین پاوربانک کدام است؟ حقیقت آن است که نمی‌توان یک پاوربانک را به عنوان بهترین پاوربانک موجود در بازار معرفی کرد. چرا که لازم است پیش از انتخاب به میزان کاربرد خود و ویژگی‌های تلفن همراهتان توجه داشته باشید. آگاهی از فاکتورهای موثر در کیفیت پاوربانک نیز شما را به انتخاب صحیح نزدیکتر خواهد کرد. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید مناسب‌ترین پاوربانک را مطابق با نیاز خود انتخاب نمایید. در پایان نیز با بهترین پاوربانک‌های موجود در بازار آشنا خواهید شد.

پاوربانک چیست و چه کاربردی دارد؟

کاریرد پاوربانک

پاوربانک نوعی باتری یدک است که به کمک آن می‌توانید دستگاه‌های مختلف اعم از موبایل، تبلت، ساعت هوشمند و بعضا لپ‌تاپ خود را شارژ کنید. پاوربانک گاها با نام شارژر همراه نیز شناخته می‌شود.

با وجود آنکه تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی در تلاشند تا با بکارگیری فناوری‌های پیشرفته زمان شارژدهی محصولات خود را افزایش دهند، اما هنوز هم نیاز به پاوربانک برای شارژ مجدد در شرایط گوناگون به قوت خود باقی است. 

همه پاوربانک‌ها عملکرد یکسانی دارند، اما همه آن‌ها مناسب یک دستگاه نیستند. برخی از پاوربانک‌ها با گستره ظرفیت متفاوتی مخصوص شارژ گوشی هوشمند و تبلت بوده و جریان و ولتاژ آن‌ها متناسب با این دستگاه‌هاست. اما آن‌ها را نمی‌توان برای شارژ لپ‌تاپ استفاده کرد. بهترین پاوربانک برای لپ‌تاپ پاوربانکی است که متناسب با باتری‌های حجیم طراحی شده و دارای ولتاژ ۱۶ تا ۲۰ ولت باشد.

برخی از پاوربانک‌ها نیز برای تامین انرژی مورد نیاز خود از انرژی خورشیدی بهره می‌برند. یک پاوربانک خورشیدی بهترین گزینه برای افرادی است که بخش زیادی از زمانشان را در سفرهایی با عدم دسترسی به برق شهری سپری می‌کنند. 

هنگام خرید پاوربانک به چه نکاتی توجه کنیم؟

انتخاب بهترین پاوربانک که نیازهایتان را به خوبی پاسخ دهد، مستلزم آگاهی از ویژگی‌های این دستگاه است. ویژگی‌هایی که نقش تعیین‌کننده‌ای در عملکرد و کارایی پاوربانک ایفا می‌کنند. در ادامه قصد داریم به تشریح این ویژگی‌های بااهمیت بپردازیم.

ظرفیت

ظرفیت پاوربانک

برای آنکه بتوانید بهترین پاوربانک را برای دستگاه خود انتخاب کنید، پیش از هر چیز لازم است به ظرفیت آن توجه نمایید. ظرفیت پاوربانک به میزان توانایی آن در ذخیره انرژی الکتریکی گفته می‌شود که واحد سنجش آن میلی‌آمپرساعت است.

پاوربانک‌ها با ظرفیت‌های مختلفی در بازه 2000 تا 35000 میلی‌آمپرساعت تولید و به بازار عرضه شده‌اند. هر چند دسته‌بندی مشخصی بر اساس ظرفیت وجود ندارد، اما به طور کلی پاوربانک‌ها را می‌توان در سه گروه جای داد. دسته اول پاوربانک‌هایی با ظرفیت کمتر از ۱۰ هزار میلی‌آمپرساعت، دسته دوم ظرفیت ۱۰ تا ۲۰ هزار میلی‌آمپرساعت و دسته سوم بیشتر از ۲۰ هزار میلی‌آمپرساعت ظرفیت دارند. در این میان پرفروش‌ترین مدل‌ها ظرفیتی بین 7000 تا 12000 را دارا هستند.

شما لازم است ظرفیت پاوربانک را با توجه به ظرفیت دستگاهتان و تعداد دفعاتی که می‌خواهید شارژ شود انتخاب نمایید. اما زیاد به عددی که بر روی جعبه پاوربانک نوشته شده توجهی نکنید. در ادامه دلیل این موضوع را متوجه خواهید شد. 

ظرفیت اسمی با ظرفیت واقعی چه تفاوتی دارد؟

ظرفیت واقعی یا ظرفیت اسمی پاوربانک

در حالت ایده‌آل اگر ظرفیت پاوربانک را بر ظرفیت گوشی خود تقسیم کنید، تعداد دفعات شارژ بدست خواهد آمد. به این صورت که اگر یک پاوربانک با ظرفیت 10000 میلی‌آمپرساعت در اختیار داشته باشید، به صورت تئوری می‌توانید گوشی‌ خود را با ظرفیت 5000 تا دو ‌بار به‌ طور کامل شارژ کنید.

با این وجود چنین چیزی در شرایط واقعی اتفاق نخواهد افتاد. چرا که معمولا بخشی از انرژی باتری پاوربانک بر اثر دلایلی همچون تبدیل انرژی الکتریکی به گرما، مقاومت مدار، فرآیند شارژ سریع، کیفیت سلول‌های باتری و … از دست می‌رود. به همین دلیل باید چیزی حدود 70 تا 75 و در بهترین پاوربانک‌ها حدود 80 درصد از ظرفیت اسمی را به عنوان ظرفیت واقعی در نظر بگیرید. بنابراین اگر به دنبال  10000 میلی‌آمپر ظرفیت هستید، باید به سراغ عددی بیش از این بروید.

کدام ظرفیت برای شما مناسب‌تر است؟

هر چه ظرفیت اسمی پاوربانک بیشتر باشد، تعداد دفعاتی که می‌تواند گوشی شما را شارژ کند نیز بیشتر خواهد بود. پس انتخاب ظرفیت کاملا بستگی به شما و میزان استفاده‌تان از پاوربانک دارد.

اگر مدام در مسافرت هستید یا مدت زیادی از روز را به پریز برق دسترسی ندارید، بهترین پاوربانک برای شما پاوربانکی است که ظرفیت بالایی داشته باشد. بدین منظور می‌توانید به سراغ مدل‌هایی با ظرفیت 10000 تا 20000 میلی‌آمپرساعت بروید. بهترین پاوربانک برای مصرف روزمره نیز باید ظرفیتی حدود 6000 تا 10000 داشته باشد. برای شارژ کردن دسته‌های بازی، موزیک پلیر و مواردی از این دست پاوربانکی با حداقل ظرفیت یعنی ظرفیت کمتر از ۵۰۰۰ می‌تواند به خوبی کارآمد باشد.

البته توجه داشته باشید که افزایش ظرفیت پاوربانک به معنی بالا رفتن قیمت آن است. به علاوه بهترین پاوربانک‌ها که ظرفیت بالایی دارند، مدت زمان زیادی نیاز دارند که به طور کامل شارژ شوند.

وزن

پاوربانک کوچک و سبک

از آنجایی که اکثر افراد پاوربانک را در بیرون از منزل اسنفاده می‌کنند، وزن سبک و سهولت در جابجایی عامل بسیار مهمی برایشان محسوب می‌شود. با این وجود نمی‌توان هر دو عامل را به طور همزمان داشت و برای انتخاب بهترین پاوربانک لازم است بین ظرفیت و وزن تعادل ایجاد نمود. چرا که با افزایش ظرفیت، وزن نیز بالا می‌رود. بنابراین اگر به دنبال یک پاوربانک قابل حمل‌ و سبک وزن هستید، ناگزیرید کمی از ظرفیت دلخواه خود فاصله بگیرید.

تعداد پورت

پاوربانک با دو خروجی شارژ

معمولا در پاوربانکی‌ با ظرفیت پایین تنها یک درگاه تعبیه شده است. اما بهترین پاوربانک‌هایی که از ظرفیت بالایی برخوردارند، دو یا چند درگاه ورودی دارند. آن‌ها این امکان را فراهم می‌سازند تا به صورت همزمان دو یا چند دستگاه را شارژ کنید. چنین قابلیتی در سفر و یا محیط‌های کاری بسیار مورد استفاده خواهد بود.

شدت جریان و سرعت شارژ 

هر پاوربانکی شدت جریان خاصی دارد که با آن گوشی شما را شارژ می‌کند. به طور کلی پاوربانک‌های معمولی و میان‌رده دارای شدت جریان یک آمپر و پاوربانک‌های حرفه‌ای دارای شدت جریان دو آمپر می‌باشند که در آن‌ها مدت زمان شارژ نسبت به شدت جریان یک آمپر نصف می‌شود. بنابراین اگر سرعت شارژ شدن برایتان اهمیت دارد، بهترین پاوربانک برای شما همین پاوربانک‌های دو آمپری هستند.

علاوه بر این سرعت شارژ به فناوری بکار رفته در پاوربانک نیز بستگی دارد. پاوربانک‌هایی که از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی می‌کنند، دستگاه‌های دارای این قابلیت را با سرعت بالاتری شارژ می‌نمایند.

کدام شدت جریان مناسب دستگاه شماست؟

در پاوربانک‌هایی که بیش از یک پورت دارند، معمولا یکی از پورت‌ها دارای شدت جریان دو آمپر و سایر پورت‌ها یک آمپری هستند. بهتر است برای حفظ سلامت باتری دستگاه خود، آن را به درگاهی متصل کنید که آمپر خروجی مشابهی با دستگاه شما داشته باشد. اکثر تبلت‌ها نیازمند جریان دو آمپرند اما در گوشی‌های هوشمند این موضوع صادق نیست. چرا که اکثر گوشی‌های قدیمی‌تر یک آمپری بوده و مدل‌های جدید دارای جریان دو آمپر می‌باشند. مسلما جریان دو آمپر گوشی شما را سریعتر شارژ می‌کند؛ اما اگر نیاز واقعی تلفنتان یک آمپر باشد، به مرور زمان دچار آسیب خواهد شد. البته عکس این موضوع صادق نیست و پورت 1 آمپر هر دستگاهی را  با سرعت پایین و بدون آسیب شارژ می‌کند.

شکل ظاهری و ابعاد

پاوربانک چوبی با ظاهر زیبا

با وجود آنکه قدرت داخلی پاوربانک تعیین‌کننده عملکرد آن است، اما اگر طراحی زیبایی نداشته باشد، مورد پسند مخاطب واقع نخواهد شد. به همین علت کمپانی‌های مختلف پاوربانک‌های خود را با تنوع ظاهری بالا برای سلایق گوناگون روانه بازار کرده‌اند. بهتر است به دنبال محصولی باشید که بدنه آن در مقابل لک و همچنین ضربه مقاوم باشد و بدون لغزندگی و سر خوردن در دست قرار گیرد. 

پاوربانک‌ها از لحاظ ابعاد و اندازه نیز از تنوع بالایی برخوردارند. از کوچکترین سایزها که به راحتی در جیب قرار می‌گیرند تا سایزهای خیلی بزرگ که حمل‌و‌نقلشان مشکل است. اگر کوچک بودن پاوربانک برایتان خیلی مهم است، باید بدانید که ظرفیت بالایی بدست نخواهید آورد؛ اما اگر به دنبال محصولی هستید که ابعاد متوسطی داشته و ظرفیت قابل قبولی ارائه دهد، مدل‌های 5000 و 10000 میلی‌آمپری بهترین پاوربانک‌ها برای شما محسوب می‌شوند.

سیستم حفاظتی

یکی از مسائل مهمی که شاید هنگام خرید پاوربانک به آن توجه زیادی نشود، مسئله امنیت و سیستم‌های حفاظتی است. موضوعی که کمپانی‌های سازنده موفق برای آن اهمیت زیادی قائل شده‌اند. مقاومت در برابر افزایش دمای بیش از حد، حفاظت در برابر اتصال کوتاه، محفاظت از باتری هنگام ورود ولتاژ بیش از حد مجاز، کنترل ولتاژ خروجی و … از ویژگی‌های پاوربانک‌های تولیدی توسط این برندهاست. 

محصولات با چنین ویژگی‌هایی جزو بهترین پاوربانک‌های موجود در بازارند که بهتر است به سراغشان بروید. چرا که استفاده از محصولات متفرقه فاقد سیستم حفاظتی ممکن است خطرات و آسیب‌هایی همچون آتش گرفتن دستگاه و ورود آسیب به تلفن همراهتان را به همراه داشته باشد.

مدت زمان شارژ شدن پاوربانک

سرعت شارژ شدن موبایل

علاوه بر توجه به توانایی پاوربانک در شارژ سریع گوشی‌های هوشمند، بهتر است به فناوری‌هایی نیز که جهت شارژ باتری پاوربانک استفاده شده است توجه نمایید. بسیاری از پاوربانک‌ها به سرعت توسط کابل USB شارژ می‌شوند. در صورتی که برخی دیگر زمان زیادی را نیاز دارند تا به طور کامل شارژ شوند. 

شدت جریان هوشمند

اگر می‌خواهید بهترین پاوربانک را انتخاب و از آن برای شارژ دستگاه‌های مختلف استفاده کنید، شدت جریان هوشمند را به خاطر داشته باشید. با توجه ‌به تنوع گسترده‌ گجت‌های هوشمند و تجهیز آن‌ها به باتری‌‌های مختلف، چنین قابلیتی می‌تواند جریان ایده‌آل هر دستگاه‌ را با توجه به نیاز آن تامین نماید. این فناوری‌ پیشرفته با نام‌های مختلفی مانند Fit Charge یا AI Power‌ شناخته می‌شود که امروزه در بهترین پاوربانک‌های تولیدی از برندهای معتبر وجود دارد.

سایر امکانات پاوربانک‌ها

موارد فوق اصلی‌ترین فاکتورهایی بودند که هنگام خرید پاوربانک باید به آن توجه شود. با این وجود برخی از پاوربانک‌ها ممکن است از قابلیت‌های دیگری نیز برخوردار باشند که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

پاوربانک‌های چند کاره

برخی از پاوربانک‌ها مجهز به چراغ قوه هستند تا در شرایط نوری ضعیف پاسخگوی نیاز شما باشند. تعدادی از آن‌ها نیز با اسپیکرهای پرتابل ترکیب و علاوه بر پاوربانک از قابلیت استفاده به عنوان اسپیکر نیز برخوردارند. به علاوه پاوربانک‌هایی که از ابعاد کوچک و باریکی برخوردارند، با کیف‌های دستی یا جیبی ترکیب شده و محصولی را به وجود می‌آورند که هم کیف است هم پاوربانک. پیشرفته‌ترین و بهترین پاوربانک‌های نیز می‌توانند به عنوان مودم مورد استفاده قرار گیرند.

صفحه نمایشگر

پاوربانک دارای صفحه نمایش

صفحه نمایشگر در پاوربانک‌ به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی از درصد شارژ پاوربانک خود آگاه شوید.

قابلیت شارژ بی سیم

برخی از پیشرفته‌ترین و بهترین پاوربانک‌ها قادرند بدون نیاز به سیم و تنها با قرار دادن تلفن بر روی پاوربانک آن را شارژ کنند. البته چنین قابلیتی تنها در مورد تعداد محدودی از گوشی‌های هوشمند وجود دارد.

قابلیت شارژ لپ‌تاپ

پاوربانک با قابلیت شارژ لپ تاپ

اگر قصد دارید که به کمک پاوربانک لپ‌تاپ خود را شارژ کنید، باید به سراغ محصولی بروید که دارای USB Type-C  و قابلیت شارژ دوطرفه باشد. البته وجود درگاه  USB-C لزوما به‌ معنی قابلیت شارژ لپتاپ نیست. بلکه برای این امر لازم است پاوربانک مجهز به فناوری USB Power Delivery نیز باشد.

بهترین پاوربانک‌های موجود در بازار 

آگاهی از ویژگی‌های مختلف یک شارژر همراه می‌تواند تاثیر بسزایی در انتخاب بهترین پاوربانک مناسب نیازتان داشته باشد. با این وجود تنوع مدل‌های موجود در بازار ممکن است شما را سردرگم نماید. بنابراین در ادامه قصد داریم تعدادی از بهترین‌ پاوربانک‌های موجود در بازار را به شما معرفی نماییم تا انتخاب برایتان ساده‌تر گردد.

شارژر همراه شیائومی مدل Redmi PB200LZM ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

شارژر همراه شیائومی مدل Redmi PB200LZM ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

پاوربانک Redmi PB200LZM  محصولی از برند شیائومی است که با ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت، می‌تواند بهترین همراه شما در خارج از منزل، محل کار و یا هنگام سفر باشد. این دستگاه دارای دو درگاه خروجی USB_A و دو درگاه ورودی USB-C و MicroUSB بوده و قابلیت سازگاری با تمامی گجت‌های هوشمند را دارد. چرا که با استفاده از سیستم شارژ هوشمند به راحتی می‌تواند به طور همزمان دو دستگاه را با انتخاب ورودی مناسب برای هر کدام شارژ کند. قابلیت IQ بکار رفته در آن نیز جریان ورودی را بر حسب شارژ باقی مانده در آن تنظیم می‌نماید. وزن سبک این پاوربانک آن را به وسیله‌ای بسیار کاربردی و قابل حمل تبدیل کرده است. این دستگاه دارای سیستم حفاظتی بوده و در مقابل خطراتی همچون نوسانات برق، تغییرات دما، اتصال کوتاه، اضافه جریان در ورودی و خروجی و … مقاوم است. این پاوربانک از قابلیت شارژ سریع بهره‌مند نیست؛ اما اگر دستگاه شما از شارژ سریع پشتیبانی نمی‌کند و قیمت نیز برایتان اهمیت زیادی دارد، پاوربانک ردمی می‌تواند بهترین پاوربانک برای شما باشد. چرا که با وجود قیمت نسبتا ارزان در مقایسه با بهترین‌های موجود در بازار، از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشد.

شارژر همراه انرجایزر مدل UE20009 ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

شارژر همراه انرجایزر مدل UE20009 ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

پاوربانک UE20009 محصولی جدید از برند انرجایزر است که با ظرفیت بالای خود می‌تواند تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و سایر دستگاه‌ها را تا 6 بار به خوبی شارژ نماید. دو پورت USB خروجی، یک پورت تایپ C و یک پورت میکرو ورودی در این پاوربانک تعبیه شده است. درگاه‌های خروجی دوگانه این امکان را به شما می‌دهند که دو دستگاه را به صورت همزمان شارژ کنید. علاوه بر این UE20009 با برخورداری از قابلیت Energizer PowerSafe انرژی ورودی و خروجی دستگاه را بررسی کرده و از اتصال کوتاه‌ و ورود جریان اضافی‌ به دستگاه جلوگیری می‌کند.

شارژر همراه شیاومی مدل PLM09ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

شارژر همراه شیاومی مدل PLM09ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

پاوربانک PLM09ZM محصولی دیگر از برند شیائومی است که با باتری لیتیوم پلیمری خود، انواع گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، دوربین‌های دیجیتال و دیگر لوازم الکترونیکی را شارژ می‌کند. این پاوربانک دارای دو درگاه خروجی است که امکان شارژ همزمان دو دستگاه را برایتان فراهم می‌نماید. علاوه بر این، برای شارژ خود پاوربانک نیز می‌توانید از پورت micro USB و کابل USB همراه آن استفاده نمایید. روی بدنه‌ این پاوربانک یک نمایشگر LED وجود دارد که درصد شارژ آن را نمایش می‌دهد. به دلیل برخورداری از وزن پایین و ابعاد کوچک می‌توانید این پاوربانک را به راحتی حمل کنید. البته ظرفیت نسبتا پایین آن در مسافرت‌های طولانی به خوبی نیاز شما را پاسخ نمی‌دهد. اما با توجه به قیمت مناسب و همچنین سرعت بالای شارژدهی، یکی از بهترین‌ پاوربانک‌ها برای استفاده روزانه محسوب می‌شود.

شارژر همراه ای دیتا مدل P20000D ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

شارژر همراه ای دیتا مدل P20000D ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت

پاوربانک ای دیتا مدل P20000D دارای یک باتری لیتیوم ‌یونی با ظرفیت ۲۰۰۰۰ میلی‌آمپرساعت است که مجهز به فناوری شارژ سریع می‌باشد. این پاوربانک دارای دو درگاه خروجی USB است که قابلیت اتصال دو دستگاه را به ‌طور همزمان فراهم خواهد کرد. شارژ خود پاوربانک نیز از طریق درگاه microUSB امکان‌پذیر می‌باشد. شدت‌ جریان ۲٫۱ آمپر این دستگاه این امکان را به شما می‌دهد که علاوه بر گوشی موبایل، دوربین دیجیتال، تبلت، آیپد، و موزیک ‌پلیر خود را نیز شارژ کنید. سیستم حفاظتی دستگاه آن را در برابر افزایش ولتاژ، جریان و دما مقاوم نموده و نمایشگر LCD شما را از درصد شارژ باقی مانده پاوربانک آگاه می‌نماید. در کنار درگاه‌های ورودی و خروجی آن نیز یک چراغ‌قوه به ‌کار رفته است. به دلیل برخورداری از استانداردهای لازم و همچنین قیمت مناسب، P20000D را می‌توان جزو بهترین پاوربانک‌ها برای مصارف روزانه قرار داد. خصوصا آنکه برند ای‌دیتا یکی بهترین برندهای لوازم جانبی است که محصولات باکیفیتی را به دست مشتری می‌رساند. 

شارژر همراه پرودا مدل PD-50 ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

شارژر همراه پرودا مدل PD-50 ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

پاوربانک PD-50 محصولی از برند پرودا است که طراحی ارگونومیک آن سبب شده تا به راحتی در دست جای بگیرد. این پاوربانک با وزن 200 گرم و ضخامت کم، به راحتی قابل حمل بوده و بدنه آن مقاومت خوبی در مقابل ضربه و خط و ‌خش از خود نشان می‌دهد. دو پورت خروجی USB، یک پورت ورودی MicroUSB و یک پورت ورودی TypeC مجموعه درگاه‌های این دستگاه می‌باشند. سیستم ایمنی و حفاظتی قدرتمندی در این پاوربانک بکار برده شده که از داغ شدن بیش از حد گوشی جلوگیری کرده و مانع ورود آسیب به آن خواهد شد. این سیستم همچنین وظیفه مدیریت هوشمند شارژ بین دستگاه‌های متصل و مدیریت آمپر و ولتاژ را نیز بر عهده دارد. میزان شارژ پاوربانک نیز از طریق نشانگر LED قابل مشاهده است. مزیت دیگر این پاوربانک آن است که با 100 درصد شدن شارژ دستگاه متصل، میزان انتقال آمپر را به حداقل می‌رساند تا از شارژ بیش از حد گوشی و تخلیه شارژ پاوربانک جلوگیری کند. اگر استفاده متوسطی از پاوربانک دارید و به دنبال محصولی ایمن، استادارد و هوشمند هستید، پاوربانک PD-50 پرودا بهترین پاوربانک برای شماست.

شارژر همراه سامسونگ مدل EB-P1100C ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

شارژر همراه سامسونگ مدل EB-P1100C ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

پاوربانک EB-P1100C  سامسونگ از فناوری شارژ سریع برخوردار بوده و با ظرفیت 10000 میلی‌آمپر‌ساعت می‌تواند گوشی هوشمند شما را به طور متوسط تا 3مرتبه به طور کامل شارژ نماید. خود دستگاه نیز با سرعت بالا و از طریق درگاه USB Type-C شارژ می‌شود. شدت جریان خروجی از این پاوربانک 2 آمپر است و امکان شارژ دو دستگاه به صورت همزمان در آن وجود دارد. EB-P1100C  یکی از بهترین پاوربانک‌هایی است که فضای زیادی را نیز اشغال نمی‌کند و به دلیل وزن سبک به راحتی می‌توانید آن را با خود جابه‌جا کنید.

شارژر همراه تسکو مدل TP 842N ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

شارژر همراه تسکو مدل TP 842N ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

شارژر همراه TP 842N تسکو دستگاهی بسیار قدرتمند است که علاوه بر تجهیزات فنی، از طراحی بسیار زیبایی نیز برخوردار است. برخلاف ظاهر این پاوربانک که چوبی به نظر می‌رسد، جنس بدنه آن از پلاستیک است و مقاومت بالایی در مقابل ضربه دارد. در این پاوربانک از 4 درگاه استفاده شده که شامل دو درگاه USB 2.0 برای شارژ گوشی و یک درگاه USB-C و یک درگاه microUSB برای شارژ خود پاوربانک می‌باشد. سیستم حفاظتی این دستگاه در مقابل شارژ و ولتاژ بیش ‌از ‌حد محافظت کرده و چهار LED میزان شارژ باقیمانده آن را نشان می‌دهند. وزن سبک و ابعاد کوچک این دستگاه نیز حمل‌و‌نقل آن را بسیار آسان نموده است. اگر به دنبال شارژر همراهی با قیمت مناسب هستید که از فناوری شارژ سریع نیز پشتیبانی کند، TP 842N تسکو یکی از بهترین پاوربانک‌هایی است که می‌توانید به سراغ آن بروید. 

شارژر همراه بی سیم باسئوس مدل Mini S Bracket ظرفیت 10000 میلی آمپرساعت

شارژر همراه بی سیم باسئوس مدل Mini S Bracket ظرفیت 10000 میلی آمپرساعت

پاوربانک Mini S Bracket  محصولی از برند باسئوس، مجهز به فناوری شارژدهی بی‌سیم است و به کمک آن می‌توانید تمامی دستگاه‌هایی را که از تکنولوژی Qi (شارژ بی سیم) پشتیبانی می‌کنند، به سرعت شارژ کنید. فناوری پیشرفته هسته داخلی این پاوربانک سبب شده تا به هر جهتی که گوشی را بر روی آن قرار دهید، به طور خودکار شروع به شارژ شود. فناوری شارژ سریع PD+QC 3.0 آن نیز ظرفیت بیشتری را در اختیار دستگاه قرار داده که می‌تواند جدیدترین گوشی‌های آیفون را نیز به سرعت به شارژ کامل برساند. یک پورت USB و یک پورت Type-C در این دستگاه قرار داده شده که با احتساب شارژ بی‌سیم، می‌تواند به طور همزمان سه دستگاه را به طور کامل شارژ نماید. 

شارژر همراه موفی مدل power boost XL ظرفیت 10400 میلی آمپر ساعت

شارژر همراه موفی مدل power boost XL ظرفیت 10400 میلی آمپر ساعت

پاوربانک power boost XL  توسط برند موفی – یکی از بهترین برندهای لوازم الکترونیکی – ساخته شده که برای انواع دستگاه‌های الکترونیکی دارای پورت USB قابل استفاده می‌باشد. این پاوربانک دارای دو پورت خروجی USB است که امکان شارژ همزمان دو دستگاه را با شدت جریان 2.1 آمپر فراهم نموده است. سیستم حفاظتی این محصول از باتری گوشی در مقابل اتصال کوتاه، افزایش جریان، ولتاژ و دما محافظت کرده و فناوری Vault آن شارژ باتری دستگاه را برای مدت طولانی حفظ می‌کند. یک نشانگر  LED نیز میزان شارژ باقیمانده پاوربانک را نمایش می‌دهد.

شارژر همراه باسئوس مدل PPLG ظرفیت 30000 میلی آمپر ساعت

شارژر همراه باسئوس مدل PPLG ظرفیت 30000 میلی آمپر ساعت

پاوربانک باسئوس مدل PPLG یکی از بهترین پاوربانک‌های موجود در بازار است که با ظرفیت 30000 میلی‌آمپرساعت، با انواع دستگاه‌های الکترونیکی حتی ساعت هوشمند، موزیک پلیر، دوربین فیلم برداری و … سازگاری دارد. باتری این پاوربانک از نوع لیتیوم پلیمر بوده و بدنه پلاستیکی آن باعث سبکی و سهولت در حمل گردیده است. این پاوربانک در مجموع دارای 5 درگاه خروجی است که شامل ۴ خروجی USB و یک خروجی Type-C  می‌باشد. بنابریان قادر است به صورت همزمان و با سرعت بالا 5 دستگاه را شارژ نماید. درگاه  Type-C را می‌توان جهت شارژ لپ‌تاپ مورد استفاده قرار داد.  برای شارژ خود پاوربانک نیز سه پورت ورودی Micro USB ،Type-C و Lightning بر روی آن تعبیه شده است. پاوربانک PPLG-01 باسئوس در برابر افزایش شارژ، شدت جریان، ضربه و اتصال کوتاه مقاوم است و چهار نشانگر تعبیه شده بر روی آن، شما را از میزان شارژ باقی مانده پاور بانک آگاه می‌نماید.

شارژر همراه بی سیم سامسونگ مدل EB-U1200 ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

شارژر همراه بی سیم سامسونگ مدل EB-U1200 ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت

این پاوربانک محصولی دیگر از شرکت سامسونگ است که از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می‌کند و از کیفیت ساخت فوق‌العاده بالایی برخوردار است. این محصول علاوه بر شارژ بی‌سیم، یک درگاه USB 2.0 نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. شارژ خود پاوربانک نیز از طریق یک درگاه ورودی USB-C و با سرعت بالایی امکان‌پذیر است. شدت جریان ورودی و خروجی در این محصول در ولتاژهای مختلف متفاوت است تا سرعت بالای شارژ را متناسب با دستگاه متصل به همراه داشته باشد. همانند دیگر محصولات سامسونگ که مخاطبین بسیاری در جهان به خود اختصاص داده‌ است، پاوربانک‌های این شرکت نیز جزو بهترین پاوربانک های موجود در بازار محسوب می‌شوند. شارژر بی سیم EB-U1200  نیز از این قاعده مستثنی نبوده و محصولی خوش‌ساخت، باکیفیت و کاربردی محسوب می‌شود.

سخن پایانی

انتخاب بهترین پاور بانک متناسب با گوشی هوشمندتان مستلزم آگاهی از نکاتی است که تلاش کردیم در این مقاله به آن‌ها بپردازیم. توجه داشته باشید که لازم است جهت اطمینان از خرید و جلوگیری از ورود آسیب به تلفن همراه خود، برای خرید پاور بانک به فروشگاه‌ها و یا وبسایت‌های معتبر مراجعه کنید و به سراغ محصولی بروید که از گارانتی … برخوردار باشد.