بهترین مداد لب

مداد لب تاثیر بسیاری را در زیبا نمودن لبها و در نهایت کل چهره دارد. از این رو بسیاری از خانمها با استفاده از مدادهای لب، برآنند تا جلوه لب‌های خود را بیشتر کنند. البته در صورتی که طرز صحیح استفاده از آن را ندانند و یا بهترین مداد لب متناسب با چهره و رنگ پوستشان را انتخاب نکنند، به نتیجه دلخواه نخواهند رسید. نخستین گام برای کشیدن یک خط لب عالی و بی‌نقص، انتخاب بهترین مداد لب است. اما با توجه به تنوع مدلها و برندهای این محصول، انتخاب باکیفیت ترین و بهترین مداد لب قدری دشوار به نظر میرسد. با ما همراه باشید تا با معرفی برترین برندها، پروسه خرید بهترین مداد لب را برای شما آسان‌تر نماییم.

کاربرد مداد لب

هدف از خرید و استفاده از مداد لب، ایجاد زیبایی لب و در نتیجه آرایش صورت است. در مواقعی که خانمها نمی‌خواهند رژ از لبشان بیرون بزند و دور لب پخش شود، از یک مداد لب نرم استفاده میکنند. خط لب جهت برجسته کردن لبها نیز استفاده میشود. همچنین برای پهن نشان دادن لب‌های باریک نیز میتوان از خط لب کمک گرفت.

انتخاب بهترین مداد لب

مداد لب برای خانم‌هایی که ضخامت لب پایین و بالای آنها یکسان نیست مناسب میباشد و به رفع نواقص ظاهری و افزایش اعتماد به نفس کمک میکند. با اینکه مداد لب را می‌توان مکملی بر رژ دانست، اما می‌توانید از آن به تنهایی و به عنوان رژ لب نیز استفاده کنید. خصوصا در مواردی که قادر به تجدید آرایش خود نیستید. به افرادی هم که به رژ لب و لایه سنگین آن حساسیت دارند و یا از سنگینی رژ لب خسته شدهاند، استفاده از خط لب توصیه می‌شود.

چگونه مداد لب را انتخاب کنیم؟

برند و کیفیت مواد تشکیل‌دهنده در انتخاب بهترین مداد لب حرف اول را می‌زند؛ اما رنگ مداد نیز یکی از معیارهای انتخاب بهترین مداد لب برای شماست. اگر رنگ رژ یا مداد لب نادرست انتخاب شود، هزینه و زحماتتان برای زیباتر دیده شدن به هدر خواهد رفت. 

رنگبندی مدادهای لب مانند رژ لب در سه لاین سرد، طبیعی و گرم موجود است که با توجه به رنگ پوست، زمان و موقعیت استفاده و نیز سلیقه هر فرد انتخاب میشود. در ادامه اشارهای به نحوه انتخاب بهترین مداد لب بر اساس رنگ پوست، رنگ لب و موقعیت استفاده خواهیم داشت. 

انتخاب بهترین مداد لب بر اساس رنگ پوست

 • بهترین مداد لب برای افراد با رنگ پوست روشن و کاملا سفید، رنگ‌های هلویی، جیگری، مرجانی، نود و صورتی روشن است. از این مداد لبها می‌توان به عنوان رژ و روی کل لب و حتی به صورت تنها نیز استفاده کرد.
 • بهترین مداد لب برای افراد با رنگ پوست گندمی یا سبزه، رنگ‌های صورتی، گل رزی، قرمز گیلاسی و بنفش مایل به ارغوانی میباشد.
انتخاب رنگ مداد لب
 • اگر پوست برنزه‌ای دارید، بهترین مداد لب برای جذاب‌تر دیده شدن شما مدادهایی با رنگ‌های مرجانی، صورتی تیره، قرمز روشن و هر رنگ دیگری به جز قهوه‌ای و بنفش است.
 • اگر پوستتان تیره رنگ است، شرابی، کاراملی و آلویی مناسب‌ترین رنگ هایی است که می توانید استفاده کنید.

انتخاب بهترین مداد لب بر اساس رنگ لب

 • رنگ‌های مات مثل صورتی کمرنگ یا بژ روشن برای لبهای رنگ پریده گزینه مناسبی است. اگر دوست داشتید از رنگ‌های تیره برای لب رنگ پریده خود استفاده کنید، سعی کنید حتی‌الامکان از تناژ ملایم آنها استفاده کنید.
 • برای لبهای خیلی تیره استفاده از مداد لب یا رژهای پررنگ و با تم رنگ آبی بسیار مناسب است. اگر روی لبهای تیره، مداد یا رژ روشن بزنید، لب‌های شما خاکستری و متمایل به سیاه جلوه میکند.
بهترین مداد لب بر اساس رنگ
 • اگر لب‌هایی با رنگ غیر یکنواخت دارید میتوانید از یک رنگ ملایم برای لب کم رنگ تر استفاده کرده و رنگ تیره تر را به لب پررنگ تر بزنید. در این صورت لبها را در عین طبیعی بودن جذابتر نمایش میدهید.

انتخاب بهترین مداد لب بر اساس موقعیت استفاده

 • اگر می‌خواهید در عین حال که آرایشی یک دست دارید حجم لبهایتان نیز بیشتر شود، از بهترین مداد لب سازگار با رنگ رژ استفاده کنید. انواع مخملی مداد لب برای یکدست کردن آرایش مناسب است. برای مثال اگر رژ‌ لب صورتی زده‌اید، از خط لب مخملی با رنگ صورتی یا کالباسی استفاده کنید.
 • در موارد محدود و خصوصا برای عکس‌های هنری و خاص که می‌خواهید لب‌هایتان بیش از قسمت‌های دیگر آرایش جلوه پیدا کند، بهترین مداد لب مدادی است که کمی روشن‌تر از رنگ رژ شما باشد.
 • اگر تمایل دارید آرایش لبتان برای ساعت‌ها زیبایی و حالت خود را حفظ کند، ابتدا از یک خط لب باکیفیت، ماندگار و دارای ویتامین استفاده کنید؛ سپس با مداد مومی، خط لب را پر کنید و در نهایت رژ لب و براق‌کننده لب را روی آنها بزنید.
بهترین مداد لب بر اساس موقعیت استفاده
 • امروزه مداد لب‌هایی تولید شده که دو طرف آن دارای طیفهای سازگار و متناسب با هم هستند. این مدادها بهترین مداد لب برای آرایش امبره لب به شمار می‌روند.
 • در نهایت باید گفت که بهترین مداد لب برای شما مدادی است که یک یا دو درجه از رنگ رژ لبتان تیره تر باشد.

چگونه خط لب را با رژ لب مطابقت دهیم؟

برای آنکه آرایشی زیبا و طبیعی و البته جذاب داشته باشید، باید به نکات ریز و مهم آرایشی از جمله ترکیب رنگ مناسب رژ و مداد لب دقت کنید. توجه داشته باشید که در رنگ‌های انتخابی رژ و مداد لب مغایرت زیادی وجود نداشته باشد. این دو مکمل هم هستند و می بایست از یک تناژ انتخاب شوند.

خط لب نارنجی با رژ لبی به رنگ مرجانی، صورتی روشن یا گلبهی ترکیب بسیار زیبایی را ایجاد می‌کند. استفاده از خط لب قهوه‌ای روشن و تیره طرفداران بسیاری دارد. این رنگ‌ها بهترین مداد لب برای پوست قهوه‌ای روشن و یا تیره هستند که باید با رژی با تناژ مسی، آجری، بژ و یا طلایی استفاده شود.

اگر می‌خواهید از رژ لب صورتی تیره استفاده کنید، می توانید آن را با خط لب زرشکی ست کنید. رژ لب زرشکی در مواقعی با این مداد قابل استفاده است. خط لب سفید را نیز میتوان روی رژ لب صورتی روشن و براق به کار برد.

روش صحیح استفاده از مداد لب

بهترین مداد لب نیز در صورتی که به درستی استفاده نشود، در زیباسازی آرایش شما اثر معکوس خواهد داشت. طرز استفاده صحیح مداد لب به صورت زیر است :

 1. ابتدا لبهای خود را تمیز کنید. برای این کار می توانید از یک لایه بردار کمک بگیرید.
 2. مداد لب را با زاویه‌ ۴۵ درجه در دست گرفته و از لب بالا شروع کنید. میتوانید از گوشه خارجی لب شروع کنید و به مرکز بروید یا بالعکس.
 3. لب پایین را بکشید و دقت کنید به هیچ وجه خط زیر لبتان کشیده نشود. بلکه روی خط حرکت کنید.
 4. حالا می‌توانید از رژ لب استفاده کنید. 
نحوه صحیح کشیدن مداد لب

بهترین مداد لب در بازار

همانطور که پیش‌تر گفته شد، تنوع بالای انوع مداد لب در بازار ممکن است شما را در انتخاب محصول مورد نظر خود سردرگم نماید. از همین رو قصد داریم در ادامه فهرستی از مرغوب‌ترین مدادهای لب را معرفی نماییم تا از میان آن‌ها بهترین مداد لب را متناسب با نیاز و رنگ دلخواه خود انتخاب کنید.

مداد لب گلدن رز

خرید بهترین مداد لب گلدن رز

مداد لبهای برند گلدن رز ساخت کشور ترکیه با فرمولاسیونی غنی و بافتی نرم و روان هستند که تاثیر بسیاری در زیباسازی لبهای شما خواهند داشت. دو مدل Dream شماره 522 با رنگ آلبالویی تیره و DREAM شماره 518 با رنگ قهوهای نه تنها از پرفروشترین محصولات شرکت گلدن رز هستند، بلکه در میان تمامی برندهای خط لب نیز از محبوب ترین ها به شمار می آیند. به گونه‌ای که عده‌ای شماره 518 را بهترین مداد لب موجود در بازار می‌دانند. اگر می‌خواهید در طول روز آرایش لب‌های شما ثبات بیشتری داشته باشد، سطح لب را با پایه‌ای از خط لب گلدن رز بپوشانید و سپس از هر رژ لبی که میخواهید استفاده کنید.

مداد لب فلورمار

نقد و بررسی بهترین مداد لب فلورمار

برای آرایش بهتر و حرفهای لب‌ها، خط لب فلورمار را در زیر رژ لب خود بزنید. ترکیبات مداد لب فلورمار باعث می‌شود تا رژ ثبات بیشتری داشته باشد. به لحاظ ظاهری نیز جلوهای فوق العاده به آرایش شما میدهد. فلورمار در حوزه تولید محصولات آرایشی بهداشتی از جمله مداد لب، رژگونه، رژ لب و … بیش از 40 سال سابقه دارد. مدادهای لب فلورمار به دلیل کیفیت بالا، طیف رنگی گسترده و غالبا ضد آب بودن، بدون شک از بهترین مداد لب های دنیا به شمار می‌روند. فروش و میزان تقاضا بالای مدادهای فلورمار گواه این امر است. دو مدل لیپ لاینر شماره 228 به رنگ صورتی و لیپ لاینر شماره 229 به رنگ کالباسی از پرفروش‌ترین محصولات این شرکت هستند.

مداد لب آی فیس

خرید بهترین مداد لب آی فیس

مدادهای لب آی فیس با ماندگاری و دوام بالا و خاصیت ضد آب طرفداران بسیاری را در میان خانمهای نمام دنیا پیدا کرده‌اند. اغلب مدادهای آی فیس دارای ویتامین‌های مغذی و انواع تقویت‌کننده‌های لب هستند و بسیار نرم، لطیف و باکیفیت میباشند. 

به سختی می‌توان یک محصول را به عنوان بهترین مداد لب آی فیس معرفی کرد. با این وجود سه مدل زیر از محبوب‌ترین های این برند به شمار می‌روند. 

 • شماره L18 با رنگ قرمز قهوه‌ای
 • شماره L-16 با رنگ عنابی 
 • شماره L-20 با رنگ صورتی

مداد لب بورژوآ

در بین تمام محصولات آرایشی لب، مدادهای لب بورژوا با درپوش پلاستیکی شفاف و وزن 1.14 گرمی، محصولات بادوام و باکیفیتی هستند که جذابیت خاصی به لبهای شما می‌دهند. خط لبهای بورژوا در رنگهای متنوع در بازار موجودند که میتوانید آنها را در کنار رژ لبی استفاده کنید.

نقد و بررسی بهترین مداد لب بورژوآ

مداد لب بورژوآ مدل 02 Coton Candy با رنگ صورتی روشن دارای بافت بسیار نرمی است که به راحتی روی لب کشیده میشود. این مداد لب جز متقاضی ترین محصولات این شرکت است. همچنین مدل Levres Contour شماره 14 با رنگ سرخابی زیبا و خیره‌کننده و مدل 08 Corail با رنگ آجری-کرم طرفداران بسیاری دارند.

مداد لب دیور

اگر به دنبال کیفیت و مرغوب بالا هستید، بی‌شک بهترین مداد لب را در برند دیور خواهید یافت. مداد لب دیور بر روی لب بافتی یکنواخت و بدون تکه تکه شدن را به همراه دارد. هر چند مدادهای دیور قیمت بالایی دارند، اما این قیمت بالا در مقابل کیفیت و بافت مخملی آن‌ها کاملا منطقی به نظر می‌رسند.

خرید بهترین مداد لب دیور

مداد لب دیور مدل Contour شماره 562 با رنگ صورتی و همچنین مدل Contour شماره 844 به رنگ آجری از محبوب ترین مدلها در میان محصولات آرایشی لب دیور هستند. این مدلها با رنگهای طبیعی و زیبا، تقریبا با هر چهرهای سازگاری دارند و از ماندگاری فوق‌العاده بالایی نیز برخوردار هستند.

مداد لب بی یو

مداد لب بی یو با ساختاری نرم و کرمی، ماندگاری بالا و بافتی یکنواخت دارد که به عنوان رژ هم قابل استفاده میباشد. این مداد لب به هیچ وجه پخش نمیشود و با اینکه ضد آب نیست، اما برای مدت طولانی با همان زیبایی اولیه باقی میماند.

خرید بهترین مداد لب بی یو

اگر به دنبال خط لبی با رنگ خاص و ویژه هستید، مداد لب بی یو سری Softline شماره 556 با رنگ بنفش، مدل Soft Lip Liner 536 با رنگ نارنجی بسیار زیبا و سری Softline شماره 553 با رنگ سرخابی می‌توانند بهترین مداد لب برای شما باشند. سایر مدلها و رنگهای مداد لب بی یو نیز با قیمتی مناسب نسبت به خصوصیات برجستهای که دارند، برای پوستهای حساس و سخت‌پسندان در بازار موجود هستند. 

مداد لب ایزادورا

با استفاده از مدادهای لب اورجینال ایزادورا هیچ وقت حتی در صورت استفاده شبانه روزی نیز شاهد پوسته پوسته و یا ترک خوردن لب‌هایتان نخواهید بود. دلیل این امر فرمولاسیون محافظت‌کننده، رنگدانه‌های غنی و بافت نرم مدادهای لب ایزادورا است. همچنین مات بودن این مدادها کمک می‌کند تا لبهایی برجسته‌تر و خوش‌فرم‌تر داشته باشید. 

خرید بهترین مداد لب ایزادورا

تمامی مدلها و رنگهای مداد لب ایزادورا پرطرفدار هستند؛ اما سه مدل زیر علاوه بر کیفیت، به دلیل رنگ خاص و ویژهای که دارند، می‌توانند بهترین مداد لب ایزادورا به حساب بیایند.

 • سری Perfect مدل 52 Heather | رنگ گوشتی
 • سری Perfect مدل 25 Peach Melba | رنگ گلبهی
 • سری Perfect مدل 27 Zinfandel | رنگ بنفش بادمجانی و تیره

مداد لب مای

نقد و بررسی بهترین مداد لب مای

کمترین کسی است که مارک مای را نشناسد. این شرکت موفق در زمینه تولیدات آرایشی بهداشتی، کیفیت محصولات خود را بارها ثابت کرده است. مدادهای لب مای نیز با ماندگاری بالا و بافت سبکی که دارند به راحتی روی لبها کشیده میشوند و لبهای شما را به زیبایی هرچه تمامتر به نمایش میگذارند. تنوع رنگ و مدلهای مداد لب مای بسیار بالاست و قدرت انتخاب زیادی را برای خانم به وجود می آورد. در میان این طیف گسترده، سه مدل از سری Everlasting به چشم می‌خورند که با بیشترین استقبال از سوی مخاطبین مواجه شده و می‌توانند به عنوان بهترین مداد لب مای معرفی شوند. این سه مدل عبارت‌اند از : 

 • سری Everlasting شماره 01
 • سری Everlasting شماره 04 
 • سری Everlasting شماره 08 

مداد لب سوپرتاچ

اگر می‌خواهید پس از استفاده از مداد لب با مشکلاتی همچون پوسته پوسته شدن لب و عدم پوشانندگی کافی مواجه نشوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از مداد لب با کیفیت سوپرتاچ استفاده کنید. مداد لب سوپر تاچ با پوشانندگی بالا لب‌ها را به طور کامل پر میکند و آن‌ها را خشک و پوسته پوسته نخواهند کرد.

خرید بهترین مداد لب سوپرتاچ

این مداد لب به راحتی بر روی پوست کشیده شده و با ماندگاری بالای خود به راحتی از روی لب پاک نمی‌شود. سوپرتاچ همچنین دارای مرطوب کننده وتقویت کننده است و برای افراد با حساسیت پوستی نیز قابل استفاده میباشد. محصولات زیر جزو بهترین مدادهای لب سوپر تاچ محسوب می‌شوند : 

 • شماره 26 به رنگ قهوه‌ای
 • شماره 09 به رنگ زرشکی – قهوه‌ای
 • شماره 14 به رنگ آجری 
 • شماره 10 به رنگ زرشکی

مداد لب دبورا

خرید بهترین مداد لب دبورا

نرم بودن یکی از ویژگیهای مداد لب باکیفیت محسوب می‌شود. مداد لب دبورا دارای این ویژگی است و به راحتی روی لب کشیده می‌شود. در هنگام استفاده از آن نیز نیازی به فشار زیاد روی لب نمیباشد. مداد لب دبورا با پوشش فوق‌العاده‌ای که بر روی لب ایجاد می‌کند، زیبایی خاص لبهای شما را تضمین می‌نماید. تناژ مدادهای این شرکت شامل سه لاین رنگهای سرد، گرم و طبیعی است که از سازمان غذا و دارو نیز مجوز کسب کرده است. در میان تنوع رنگ و مدلهای مداد لب دبورا مداد لب دبورا سری Matita شماره 04 با دانه های رنگی غنی شده و ماندگاری 24 ساعته پرفروش ترین محصول این کمپانی است.

مداد لب نوت

خرید بهترین مداد لب نوت

مدادهای لب برند نوت به لطف وجود ویتامینهای ضروری و رنگدانه های طبیعی در خود، ضد حساسیت بوده و از ماندگاری بالایی برخوردارند. به سرعت نیز پاک نمیشوند. با استفاده از این مداد، لبهای شما برجسته شده و به فرم دلخواهتان در می‌آید. مداد لب نوت سری Ultra Rich Color شماره 02 به رنگ صورتی کدر و همچنین سری Ultra Rich Color شماره 05 بنفش پر رنگ دو مدل پر فروش این شرکت هستند که با استفاده از آنها به هیچ وجه ترک و پوسته شدن لبها را تجربه نخواهید کرد. 

مداد لب آرت دکو

نقد و بررسی بهترین مداد لب آرت دکو

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از خرید یک مداد لب و استفاده از آن، شاهد پوسته پوسته شدن لبهای خود شوید. یا ممکن است با کشیدن مدادی که قبلا آن را روی دست خود تست کرده‌اید، متوجه تفاوت رنگ آن شده باشید! این موارد نشانههای خرید یک محصول بی کیفیت یا تقلبی است. اما با استفاده از مدادهای لب مارک آرت دکو با فرمولاسیون حرفه‌ای، حاوی آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی و ویتامین E هیچ نگرانی بابت ترک لب یا خشک شدن لب نخواهید داشت. این مدادها دارای بافت کرمی و نرم برای استفاده‌ آسان و دقیق هستند. در سریهای ضد آب و غیر ضدآب تولید شده اند و دارای رنگهای بسیار متنوع، خاص و جذاب مانند شماره 91 با رنگ بنفش سیر هستند.

مداد لب لورآل

خرید بهترین مداد لب لورآل

مدادهای لب لورآل دارای دوام طولانی و رنگهای بسیار متنوعی هستند. در صورتی که میخواهید ماندگاری رژ لب شما افزایش یابد، از مداد لب لورآل به عنوان زیر کار در سراسر لب استفاده کنید. مواد کرمی و نرم این مدادها حتی در صورت استفاده طولانی مدت نیز هیچ‌گونه خشکی در لب به وجود نمیآورند. برای افرادی که مخالف رژ لب هستند و یا به رژ حساسیت دارند، مداد لب لورآل سری Infaillible با شمارههای 201 گلبهی، 205 زرشکی، 102 قرمز روشن و … به دلیل بافت نرم و چرب به عنوان رژ لب قابل استفاده هستند.

مداد لب کاپریس

نقد و بررسی بهترین مداد لب کاپریس

با استفاده از مداد لب کاپریس میتوانید زیبایی آرایش خود را دو چندان کنید. مدادهای لب کاپریس فاقد چربی و مواد نگهدارنده هستند و با متریال باکیفیتی که دارند، برای انواع پوستها حتی پوستهای حساس نیز قابل استفاده میباشد.

مداد کاپریس سری Levres Dessiness مدل Rose Antique و شماره‌ 07 با تن رنگ صورتی برای انواع رنگ پوست مناسب بوده است و با توجه به ساختار نرم و روان استفاده از آن بسیار آسان است.

مداد لب اسنس

خرید بهترین مداد لب اسنس

یکی از بهترین انتخابها برای کشیدن خط لب بی‌شک مداد لب برند اسنس میباشد. مدادهای لب سری Instant Colour از برند اسنس دارای تراش تعبیه شده در انتهای مداد هستند و با رنگدانه‌های غلیظ و بافتی بسیار نرم برای انواع فرم لب قابل استفاده میباشند. مدادهای سری Soft Contouring از این برند بافتی ابریشمی و مات روی لب ایجاد می کنند. سری Long Lasting نیز با بافت نرم خود همانند یک رژ لب می‌تواند لبها را به زیبایی رنگآمیزی کنند.

سخن پایانی

ما در این مقاله علاوه بر بررسی کاربردهای مداد لب، روش صحیح استفاده از آن و همچنین چگونگی انتخاب بهترین مداد لب را برایتان بیان کردیم. امیدواریم با استفاده از برندهای معرفی شده در این مطلب، بتوانید بهترین مداد لب متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید و زیبایی آرایشتان را چندین برابر نمایید.